NAGRANIA AUDIO

Nagrania audio

Przez 15 lat istnienia festiwalu Ad Libitum na koncertach, warsztatach, wykładach gościliśmy ponad 350 artystów, którzy dokonali 140 prawykonań!

Wybraliśmy najciekawsze nagrania koncertów ze wszystkich edycji festiwalu, które z wielką radością udostępniamy w przestrzeni online.

Nuria Andorra / Christiane Bopp

Christiane Bopp / Núria Andorrà

Núria Andorrà studiowała w Hochschule für Musik w Karlsruhe, gdzie obecnie prowadzi studia doktoranckie dotyczące swobodnej improwizacji w muzyce współczesnej.

Barry Guy / Joëlle Léandre

Barry Guy / Joëlle Léandre

Podobnie jak artystyczna rezydentka Ad Libitum w 2017 roku, Joëlle Léandre, Barry Guy jawi się jako muzyk idealny, który dysponując mistrzowskimi (..)

Kawalerowie Błotni

Kawalerów Błotnych na festiwalu Ad Libitum nie trzeba przedstawiać. Jeden z nich ten festiwal zakładał i niejednokrotnie wspólnie (..)

Fernandez / Guy – duo

Barry Guy / Agustí Fernández

Improwizacja to konfrontowanie się z najbardziej osobistą sferą własną i partnera, z którym dzieli się scenę. Szczególnego wymiaru (..)

Deep Memory Trio

Deep Memory Trio

Niewielu jest muzyków na świecie potrafiących z równą wirtuozerią szybować na skrzydłach inwencji w swych improwizacjach (..)

Zlatko Kaučič / Saadet Türköz

Saadet Türköz / Zlatko Kaučič

Zjawiskowy duet Saadet Türköz – urodzonej w Turcji śpiewaczki, której korzenie rodzinne i muzyczne wyrastają z kultury górskich ludów (..)

Charlotte Hug / Lucas Niggli

Charlotte Hug / Lucas Niggli

Charlotte Hug jest altowiolistką i wokalistką tworzącą performanse przekraczające granice stylów i estetyk. Lucas Niggli, to jeden z najbardziej wszechstronnych wirtuozów (..)

Alexander von Schlippenbach / Glob Unity Orchestra feat. Tomasz Stańko

Glob Unity Orchestra

Najstarsza europejska orkiestra improwizująca, powołana do życia przez Alexandra von Schlippenbacha ponad pięć dekad temu.

Blue Shroud Band

Blue Shroud Band

Błękitny całun jest refleksją na temat conditio humana, na temat cierpienia i przemocy, które nie przestają kształtować naszego świata.

Alexander Schlippenbach Trio

Niektóre zespoły stworzone przez Alexandra von Schlippenbacha stały się kluczowe dla historii europejskiej muzyki improwizowanej.

John Tilbury / Eddie Prevost

John Tilbury / Eddie Prévost

Muzyka jest częścią życia, ożywia je, włącza się w nie, ale życiem samym w sobie nie jest. Naszą muzyką raczej szukamy brzmień (..)

Joëlle Léandre / Bogdan Mizerski

W 2016 roku obchodziła 40-lecie swej pracy artystycznej, dzięki której stała się jedną z najwspanialszych postaci sceny muzyki improwizowanej na świecie.

Agustí Fernández & Ad Libitum Ensemble

Kiedy zapytaliśmy Agustíego Fernándeza czego oczekuje od spotkania z grupą polskich improwizatorów, odpowiedział: „Żadnych oczekiwań, planów, rozkładu jazdy (..)

Fernandez / Guy / Lopez – TRIO AURORA

Trio Aurora

Pierwsze nagrania tria Agustíego Fernándeza, Barry’ego Guya i Ramóna Lópeza powstały w 2004 roku (..)

London Jazz Composers Orchestra

London Jazz Composers Orchestra

Pierwszy w Polsce koncert legendarnej London Jazz Composers’ Orchestra Barry’ego Guya, która przez lata była jego warsztatem poszukiwań równowagi między improwizacją a zapisanym materiałem.