Agustí Fernández & Ad Libitum Ensemble

Kiedy zapytaliśmy Agustíego Fernándeza czego oczekuje od spotkania z grupą polskich improwizatorów, odpowiedział: „Żadnych oczekiwań, planów, rozkładu jazdy. Otwartość tak wobec ludzi, jak i muzycznych pomysłów, które mogą się pojawić.”

A jednak zapraszając go i dziesięciu polskich młodych muzyków do wspólnej pracy warsztatowej i występu w finale mieliśmy pewien plan. Artystyczna działalność Fernándeza, to przecież nie tylko projekty realizowane z najsłynniejszymi improwizatorami, czy sygnowane własnym nazwiskiem. To także formacja Free Art Ensemble, będąca owocem jego pracy z młodymi muzykami hiszpańskimi. 

A gdyby tak sprawić, żeby w finale festiwalu, zagrał zespół, nie mający jeszcze swojej historii? Zespół, którego muzyka dopiero urodzi się podczas koncertu i będzie ucieleśnieniem tego co w improwizacji najbardziej fascynujące i pociągające – ryzyka, wzajemnej inspiracji, odkrywania magicznych chwil i budowania nowej muzycznej rzeczywistości. Dzisiaj śmiało możemy powiedzieć, że to przedsięwzięcie udało się całkowicie.

Agustí Fernández & Ad Libitum Ensemble / 19.10.2014; Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Podoba się? Podziel się ze znajomymi
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on skype
Skype
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on telegram
Telegram
Galeria zdjęć